ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Dillinger Escape Plan, The
Irony Is A Dead Scene
(2002, mini album)

1. Hollywood Squares (4:08)
2. Pig Latin (3:31)
3. When Good Dogs Do Bad Things (6:00)
4. Come To Daddy (4:21)

Czas całkowity: 18:00
- Mike Patton ( voice, sampler & percussion )
- Ben Weinman ( guitars, keyboards )
- Brian Benoit ( guitars )
- Liam Wilson ( bass )
- Chris Pennie ( drums, percussion, keyboards )
- Adam Doll ( keyboards, samples )
Wyświetlony 3759 razy
Inne albumy wykonawcy: Calculating Infinity »

1 komentarz

  • Link do komentarza Paweł Pieczonka sobota, 11 kwiecień 2009 16:20 napisane przez Paweł Pieczonka

    Ten zawierający jedynie cztery utwory minialbum, jest owocem współpracy zespołu z geniuszem przy mikrofonie - Mikiem Pattonem. I nie da się ukryć, że swą osobowością i talentem odcisnął on silne piętno na twórczości The Dillinger Escape Plan. Nie brakuje więc na Irony... zawodzących krzyków, mrocznych szeptów, melorecytacji, ale i wielu ciekawych melodii. Robi to wrażenie zwłaszcza w zamykającym EP-kę Come to Daddy, gdzie wokalista śpiewa: Come to Daddy, I will eat your soul każdym z wyżej wymienionych sposobów.

    Muzycznie też jest o wiele ciekawiej niż na debiucie. Kompozycje nie są już tak schematyczne i jednostajnie ostre, a gitarzyści Dillingera zaczęli najwyraźniej kombinować ze stopniowaniem nastroju i bardziej płynnymi przejściami pomiędzy ekstremalnie ostrymi fragmentami a jazzującymi melodiami.

    Minialbum ten jest ciekawą propozycją zarówno dla fanów twórczości ex-lidera Faith No More, jak i twórców matematycznego metalu. Uprzedzam jednak, że płytce tej o wiele bliżej jest do awangardowych projektów Mika Pattona, jak Fantomas czy Mr. Bungle, niż do jego najbardziej znanego zespołu.

    Moja ocena: 4/5

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version