ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Dillinger Escape Plan, The
Calculating Infinity
(1999, album studyjny)

1. Sugar Coated Sour (2:24)
2. 43% Burnt (4:31)
3. Jim Fear (2:22)
4. *#.. (2:41)
5. Destro's Secret (1:56)
6. The Running Board (3:21)
7. Clip The Apex... Accept Instruction (3.29)
8. Calculating Infinity (2:02)
9. 4th Grade Dropout (3:36)
10. Weekend Sex Change (3:11)
11. Variations On A Cocktail Dress (7:57)

Czas całkowity: 37:30
- Dimitri Minakakis ( vocals )
- Ben Weinman ( guitars )
- Brian Benoit ( guitars )
- Adam Doll ( Bass )
- Chris Pennie ( Drums )
Wyświetlony 3665 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Paweł Pieczonka sobota, 11 kwiecień 2009 15:44 napisane przez Paweł Pieczonka

    Już debiutancki album amerykanów świadczył, że w zespole tym tkwi niemały potencjał. Połączenie brutalnych riffów i połamanych partii perkusji z elementami jazzu stworzyło mieszankę, która wybuchnie już niebawem na kolejnych albumach. Karkołomna pod względem szybkości i techniki muzyka Dillingera, a być może także tytuł ich debiutu (Zliczając nieskończoność) sprawiły, że dziennikarze zaczęli szufladkować ich twórczość jako math metal (matematyczny metal) lub math core.

    Należy jednak zaznaczyć, że Calculating Infinity, mimo że w swej formie dość nowatorskie, niesie ze sobą mało treści. Poszczególne utwory niewiele się od siebie różnią i niemal wszystkie zbudowane są w następujący sposób: ostro od początku do samego końca, z ewentualnym jazzującym przerywnikiem gitarowym w środku. Na dłuższą metę jest to męczące i niełatwo przesłuchać album w całości. Ma też na to wpływ dość monotonny krzyk Dimitri Minakakisa, który wkrótce po nagraniu płyty pożegna się z zespołem.

    Mimo, że płyta wyznacza w pewien sposób nowy kierunek w muzyce ekstremalnej, przeznaczona jest raczej dla najzagorzalszych fanów grupy. Ocena: trzy z ewentualnym plusem za odwagę.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version