ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Barrett, Nick & Nolan, Clive
A Rush Of Adrenaline
(2006, DVD koncertowe)

1. The Walls Of Babylon
2. A Man Of Nomadic Traits
3. (Don't Forget To) Breathe
4. Alaska
5. And We'll Go Hunting Deer
6. Mindgames
7. Paintbox
8. Shadows Of Fate
9. Lightshow
10. Two Roads
11. The King Of The Castle
12. Jigsaw - The Kruhulick Syndrome - Ring Of Roses
13.The Voyager
14. Nostradamus
15. The Black Knight

W dodatkach:
- wywiad z artystami
- biografie
- dyskografie
- galeria zdjęć
- tapety na pulpit
- linki internetowe

W wersji deluxe z CD:
1. The Walls Of Babylon
2. A Man Of Nomadic Traits
3.Alaska
4. And We'll Go Hunting Deer
5. Mindgames
6. Shadows Of Fate
7. Lightshow
8. Two Roads
9. The King Of The Castle
10. Jigsaw - The Kruhulick Syndrome - Ring Of Roses
11.The Voyager
12. Nostradamus
13. The Black Knight
Nick Barrett: gitara akustyczna, śpiew
Clive Nolan: klawisze, śpiew
Wyświetlony 4750 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Paweł Tryba poniedziałek, 08 wrzesień 2008 16:53 napisane przez Paweł Tryba

    Pewne rzeczy uspokajają mnie swoją niezmiennością. Słońce zawsze wstaje na wschodzie. 2+2 to zawsze 4. Metal Mind Records zawsze wydaje dvd z występu zaproszonych przez siebie zagranicznych zespołów. I jeśli są to zespoły progresywne, to na sto procent będzie to rejestracja z katowickiego Teatru Im. Wyspiańskiego. Standardzik.

    Zapisu doczekała się nawet tak nietypowa trasa połowy Pendragonu. Barrett i Nolan wpadli do Polski na kilka akustycznych występów, żeby pograć utwory z dorobku Pendragonu, ale też innych zespołów Clive'a: Strangers On A Train, Arena, Shadowland, Nolan And Wakeman. Czyli słyszymy przekrój przez wszystko (no, większość), w czym pulchny klawiszowiec maczał palce - w wersji jeszcze bardziej ascetycznej niż Pendragonowy koncert w Trójce z 2001 roku (zabrakło Petera Gee na drugim 'pudle'). Formuła poza tym podobna do tamtego koncertu z początku wieku - zmiany w aranżacjach niewielkie, Clive nie zasiada za fortepianem, tylko za zaprogramowanym na jego brzmienie keyboardem Rolanda. Boicie się, że będzie nudno? Niepotrzebnie!

    Jako jednostka wychowana na pop-rocku, która dopiero w wieku dojrzałym została na progres nawrócona, bardzo sobie cenię dobre melodie. Tych zaś nie brakuje w dorobku obu panów. To są - co tu kryć - piosenki, zwłaszcza w tym odartym z progresywnego sztafażu wykonaniu. Piękne piosenki! Pendragonowe klasyki dominują. Są evergreeny w rodzaju 'Voyagera', 'And We'll Go Hunting Deer' czy mojego ulubionego 'Paintbox' Znalazło się miejsce na premierowe wykonanie 'Two Roads' z niewydanej jeszcze wtedy płyty 'Believe'. Śpiewa głównie Barrett (nostalgicznie jak zwykle - i za to go kochamy!), Nolan dodaje chórki, pierwszym głosem jest tylko w 'Mindgames' z repertuaru Shadowland, które zyskało na spójności bez tych kobiecych zawodzeń z oryginału. Całe swoje piękno ukazała ballada 'Shadows Of Fate'. Na płycie duetu Nolan-Wakeman urocza melodia ginęła pod nadmiarem klawiszowej aranżacji. Uwolniona z jej okowów - brzmi znacznie lepiej. Szkoda tylko, że spośród wszystkich wykonanych utworów jedynym żywszym jest 'Nostradamus' ( zresztą kapitalnie przyjęty) - parę weselszych kawałków poprawiłoby dynamikę koncertu.

    Obaj panowie są wyluzowani - żartują, opowiadają o tym, jak lubią występować w Polsce (i nie jest to chyba kurtuazja) i nonszalancko popijają z kubków napoje wyskokowe. Nolan przyznaje się nawet, że woli krupnik od Jacka Danielsa. Wiadomo - grają dla swojej publiczności, mogą sobie pozwolić na swobodny z nią kontakt. I właśnie do sympatyków obu tych koryfeuszy neoprogresywnego rocka skierowane jest to wydawnictwo. Kto ich lubi - obejrzy z przyjemnością, a jeśli ma wersję deluxe, to jeszcze wrzuci zapis audio do discmana. Kto nie przepada - niech lepiej zacznie od rejestracji normalnych, elektrycznych koncertów Pendragonu. 3,5/5. I nagana dla wydawnictwa Metal Mind za potraktowanie dyskografii obu artystów baardzo po macoszemu.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version