ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

RPWL
A Show Beyond Man and Time
(2013, album koncertowy CD)

A Show Beyond Man and Time
Oceń ten artykuł
(10 głosów)

 

CD 1
01. Transformed
02. We Are What We Are (The Keeper)
03. Beyond Man and Time (The Blind)
04. Unchain the Earth (The Scientist)
05. The Ugliest Man (The Ugly)
06. The Road of Creation (The Creator)
07. Somewhere in Between (The Dream of Saying Yes)

CD 2
08. The Shadow
09. The Wise in the Desert
10. The Fisherman
11. The Noon
12. Roses

Czas całkowity -

 

- Yogi Lang – wokal, instrumenty klawiszowe
- Kalle Wallner - gitara
- Markus Jehle – instrumenty klawiszowe
- Werner Taus - gitara basowa
- Marc Turiaux - perkusja
oraz:
- Ray Wilson - dodatkowy wokal (12)

 

 

Wyświetlony 3747 razy

Media

1 komentarz

  • Link do komentarza Amethis czwartek, 07 listopad 2013 23:29 napisane przez Amethis

    Zapis koncertu RPWL z Teatru Śląskiego jest kolejnym dowodem na to, że muzyka zagrana na żywo dostarcza o wiele więcej emocji niż ta dostępna na płycie. Wydawnictwo Metal Mind Production oferuje fanom relację z tego wydarzenia w formacie DVD oraz dwupłytowego CD. Bez wątpienia oba są warte uwagi. O ile na DVD warstwa wizualna przykuwa uwagę dzięki niezwykłej kreacji Yogi Langa, który niczym aktor wciela się w różne role stanowiące uzupełnienie historii wyśpiewywanych piosenek, o tyle wydawnictwo audio pozwala w pełni smakować dźwięki muzyki, Oba zaiste doskonałe i warte poznania.
    Koncert bazuje się na ostatniej płycie grupy „Beyond a Man and The Time”'. Utwory są odegrane w tej samej kolejności , ale są o wiele bardziej rozbudowane niż na albumie, Ma się wrażenie, ze dźwięki są głębsze i znacznie bardziej docierają do słuchacza. Doskonały zabieg w pierwszym utworze „Transformed” polegający na wprowadzeniu recytacji przykuwa uwagę. Staje się zapowiedzią niezwykłej podróży , która ma doprowadzić do transformacji ,zmiany percepcji świata., uświadomienia sobie, że to co najważniejsze to zawsze być wiernym sobie.
    Już od pierwszych minut w„We are what we are ''otrzymujemy wyśmienite, doskonałe solówki klawiszy i pełne soczystych dźwięków gitary. Każdy kolejny utwór to zapowiedź wspaniałych doznań. Z każdym kolejnym ulegamy magii niezwykłej muzyki pełnej energii jak również zamyślenia. Idealne zmieszanie nastrojów refleksji i pewnego rodzaju optymizmu. Doskonale brzmi ten album zagrany na żywo .Muzycy RPWL naprawdę zaskoczyli mnie przede wszystkim niezwykłą atmosferą, którą wyczuwa się w każdej minucie tego artystycznego show.Ośmielę się stwierdzić, ze dopiero w wersji live płyta uzyskała odpowiednie brzmienie, które porywa i sprawia, ze nie można zatrzymać odtwarzacza. Jest niczym oszlifowany diament , który przemienił się w brylant.Ten koncert ma coś z atmosfery występów Pink Floyd , gdzie każdą nutę zachłannie się łaknie. Niewątpliwie widownia zgromadzona w Teatrze Śląskim doceniła kunszt muzyków RPWL, czego świadectwem jest zagrany na deser „Roses” z gościnnym udziałem Raya Wilsona, gdzie w refrenie jednoznacznie można odczuć entuzjazm zgromadzonych fanów. To co pozostaje w sercu po wysłuchaniu tego materiału to myśl, że być może za dużo czasu spędzamy pomiędzy przeszłością a myśleniem o przyszłości. Czas by zatrzymać się w tu teraz i zastanowić się czy w dobrym kierunku podążamy.
    Czas by zatopić się w tej muzycznej podróży i być może narodzić się na nowo.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2023 - ProgRock.org.pl
16 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version