ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Leafless Tree
Live in Lodz - Say Yes Autumn Tour 2014
(2015, album koncertowy)

01. Liar
02. King Of Town Jungle
03. Megacycle
04. The Last Walk
05. The Cave
06. Ślepcy
07. World Of Wonders
08. Matplaneta

Dodatki:
1. Matplaneta (nagranie z próby, 2004 r.)
2. Recover You (koncert w klubie Dekompresja, 11/2005 r.)
3. The Last Walk (videoclip)
4. Waiting For The Storm (koncert w łódzkim A.O.I.A., 05/2010 r.)
5. Ślepcy (fragment koncertu podczas VIII Festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie, 06/2014 r.)
6. Summer Jam - part 1 (fragment próby zespołu, 08/2014 r.)
7. Summer Jam - part 2 (fragment próby zespołu, 08/2014 r.)
8. Wanderer (fragment koncertu z ŁDK, 02/2015 r.)

- Łukasz Woszczyński - wokal
- Piotr Wesołowski - instrumenty klawiszowe 
- Radosław Osowski - gitary
- Michał Dziomdziora - gitara basowa
- Przemysław Kaźmierski - perkusja

Wyświetlony 2198 razy
Inne albumy wykonawcy: « The First Leaf

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Pabis sobota, 16 styczeń 2016 12:13 napisane przez Krzysztof Pabis

    Koncertowy album Leafless Tree nagrany w mojej rodzinnej Łodzi sprawił mi sporą niespodziankę. Bardzo dobry koncert pokazujący, że muzycy tego zespołu doskonale radzą sobie także poza studiem. Przyznaję, że nie jestem wielkim entuzjastą współczesnego neoproga i bałem się, że mi ta płyta nie podejdzie. Tymczasem spotkało mnie miłe zaskoczenie. W pierwszej kolejności zwróciłem uwagę na świetny, charakterystyczny wokal ale strona instrumentalna również zasługuje na uwagę. Dla fanów rocka neoprogresywnego będzie to z pewnością propozycja bardzo istotna i sprawi im wiele muzycznych przyjemności. Co ciekawe płyta ta może także zainteresować tym gatunkiem osoby, które na co dzień zapuszczają sie w podobne rejony nieco rzadziej lub nawet tych, którzy omijają je zupełnie, zwłaszcza, że kompozycje Leafless Tree krążą gdzieś wokół twórczości klasyków, takich jak Genesis czy Marillion.
    Przyznaję, że mnie odrobinę przeszkadzały fragmenty wywiadu z muzykami, przerywające muzykę przed każdym utworem. Wolałbym aby znalazły się one w osobnej zakładce lub na końcu koncertu. Wizualnie to wydawnictwo nie jest petardą i w tym sensie być może wolałbym aby to była po prostu normalna płyta CD. Z drugiej strony zespół ten pomimo niewielkiego dorobku płytowego dorobił się już pewnej grupy fanów i wydaje się, że jest to przede wszystkim ukłon w ich stronę. Jako bonus dostajemy także kilka nagrań z różnych innych występów oraz materiały z prób oraz videoklip z roku 2009. Wbrew pozorom te dodatki to nie jest jakaś zapchajdziura i ze zdziwieniem stwierdziłem, że również są całkiem interesujące. Mam nadzieję że wydawnictwo to stanowi bardzo miłą zapowiedź dużego albumu studyjnego. Jeśli poziom wokalny Łukasza Woszczyńskiego będzie równie wysoki, a jego koledzy z zespołu zagrają z równie dużym zaangażowaniem jak na tej płycie koncertowej, to obiecuję, że album ten również trafi do mojej kolekcji płytowej.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2022 - ProgRock.org.pl
15 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version