ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Millenium
Time Vehicle - the best of...
(2015, album kompilacyjny)

Time Vehicle - the best of...
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

CD 1
01. Time Vehicle (a new track 2015) - 9:05
02. Born in 67 (album version) - 8:55
03. Numbers... (radio edit) - 7:20
04. We Try Again (album version) - 8:55
05. Road to Infinity (radio edit) - 10:40
06. Demon (album version) - 7:11
07. Hundreds Of Falling Rivers (radio edit) - 5:35
08. In The World Of Fantasy ? (album version) - 12:30
09. Circles Of Life (album version) - 7:03

Czas całkowity - 1:17:15

CD 2
01. Woman & Man (rarities from In search...session 2014) - 7:03
02. The Prose Of Life (radio edit) - 4:45
03. Embryo (radio edit) - 11:57
04. Light Your Cigar (radio edit) - 6:09
05. Back To The Childhood (album version) - 4:11
06. Over & over (album version) - 5:38
07. Chaos (radio edit) - 3:19
08. Madman (radio edit) - 6:12
09. Drunken Angels (album version) - 6:28
10. For The Price Of Her Sad Days (album version) - 6:09
11. White Crow (radio edit) - 4:42
12. Ego (album version) - 10:35

Czas całkowity - 1:17:15- Łukasz Gall - wokal
- Piotr Płonka - gitara
- Ryszard Kramarski - instrumenty klawiszowe
- Krzysztof Wyrwa – gitara basowa, Warr guitar
- Tomasz Paśko – perkusja
oraz:
- Karolina Leszko - wokal (CD I-1,2,8 CD II-1,6,12)
- Sabina Godula - wokal (CD I-6 CD II-8)
- Magda Mitoń - wokal (CD I-9 CD II : 10)
- Edyta Struszewska - wokal (CD I-9 CD II-10)
- Metus - wokal (CD I-8)
- Przemek Drużkowski - gitara (CD I-9)
- Bogdan Kołodziej - gitara (CD I-9)
- Darek Rybka - saksofon (CD I-1,2 CD II-6)
- Aretha Chmiel - saksofon (CD I-6 CD II-8)
- Michał Bylica - trąbka (CD I-2)
- Magda Książek - wiolonczela (CD I-7)
- Piotr Mazurkiewicz - gitara basowa (CD I-7,9 CD II-4,7,10)
- Grzegorz Bauer – perkusja (CD I-1,2 CD II-1,6,12)


 

Wyświetlony 4724 razy

Media

1 komentarz

 • Link do komentarza Magdalena Bury czwartek, 24 marzec 2016 14:29 napisane przez Magdalena Bury

  15 lat minęło jak jeden dzień - parafrazując klasyka, a Millenium nie zwalnia tempa i w ostatnim kwartale 2015r. wydaje kolejny krążek podsumowujący lata twórczości zespołu.

  A jeśli już świętować jubileusz to z pompą, dlatego też kompilacja utworów ze wszystkich studyjnych albumów krakowskiej formacji obejmuje 20 kompozycji zarejestrowanych w latach 1999-2014 i jedną ponad 9 minutową, rozpoczynającą składankę nowość w postaci Time Vehicle z roku 2015, łącznie Millenium dla uczczenia 15-lecia raczy nas ponad 150 minutami swojej muzycznej historii.

  Zatem dostajemy do ręki pięknie wydany 2 płytowy Wehikuł Czasu, którego oprawę zdobi grafika zegara otoczonego miniaturami okładek z dotychczasowych wydawnictw zespołu, jakby odmierzających i podsumowujących upływający czas.

  W środku znajdujemy booklet, z którego dowiadujemy się między innymi, które utwory z poszczególnych publikacji bogatego dorobku Millenium zostały wybrane na potrzeby Time Vehicle- The best of…, a także obszerną listę muzyków, którzy dzieląc się swoim talentem w przeciągu lat współtworzyli lub współpracowali z zespołem i oczywiście dwa krążki.

  Pierwszy krążek otwiera kompozycja Time Vehicle- skomponowana specjalnie na potrzeby wydawnictwa i już na pierwszy ogień rzucająca to, co w Millenium najlepsze, najbardziej charakterystyczne, czyli rasowe klawisze Ryszarda Kramarskiego i miękki, ciepły, ale zdecydowany wokal Łukasza Galla. Dodając do tego współpracującą z zespołem nie od dziś Karolinę Leszko z jej fenomenalną, przejmującą wokalizą w środkowej części utworu i Darka Rybkę z jego partią saksofonu mamy argument nie do podważenia, dlaczego tę płytę warto mieć na swojej półce a jeszcze lepiej w odtwarzaczu. Gdyby jeszcze Time Vehicle wyszedł na singlu, to mógłby być gratką dla kolekcjonerów, którzy myślę, że chętnie umieściliby go w swoich zbiorach.
  Natomiast cd nr 2 od początku raczy nas rarytasem w postaci utworu Woman&Man z sesji „In search of the perfect melody”. Może i utwór jest mniej przebojowy niż Time Vehicle, utrzymany w spokojniejszym, bardziej nostalgicznym klimacie, z jakiego również kojarzyć możemy krakowski zespół, ale na pewno warty jest przesłuchania. A na własnej skórze przekonuję się, że z czasem zyskuje. Kołyszący i kojący, kolejny niezwykły duet Łukasza i Karoliny wsparty delikatną, rytmiczną perkusją Grzegorza Bauera (ależ to robi fantastyczny efekt), gitarą basową Krzysztofa Wyrwy i pięknymi partiami gitarowymi Piotra Płonki nadaje smaku całej kompozycji. Aż szkoda, że W&M nie pojawił się na “In search…”, bo wkomponowałby się tam wyśmienicie.
  Zawsze sięgając po wydawnictwa “The best of”/”The greatest hits” etc wstrzymywałam rękę, bo nigdy nie budziły mojego zaufania. Zrzutka jakiś kilku kawałków mniej lub bardziej popularnych. Siadając do Millenium – Time Vehicle – The best of ... miałam podobne zdanie, nawet jeśli z muzyką zespołu sympatyzuję już od kilku ładnych lat, ale chcąc nie chcąc musiałam zmienić podejście.
  Time Vehicle jako zbiór tego co najlepsze z Millenium ma niewątpliwie tę zaletę, że może ucieszyć zarówno zaprawionego w historii zespołu fana, na którego półce znajdzie się solidne podsumowanie 15-letniej działalności grupy (trzeba jednak już co nieco nagrać żeby wydać The best of.. ;)) jak i może stać się bardzo dobrym wprowadzeniem w twórczość Millenium dla kogoś, kto z tą muzyką ma okazję spotkać się po raz pierwszy. Ot takie kompendium z Millenium, które podsumowując pewien rozdział w swojej twórczości jednocześnie rozpoczyna kolejny... liczymy, że nie mniej płodny w kompozycje do jakich przyzwyczaili nas Krakowianie.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2022 - ProgRock.org.pl
15 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version