ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Acute Mind
Misery
(2009, EP)

Misery
Oceń ten artykuł
(32 głosów)

01. Misery - 3:30
02. Bad Incitements - 3:40

Czas całkowity: 7:10

- Marek Majewski - wokal
- Arkadiusz Piskorek - gitara
- Paweł Ciuraj - gitara
- Dorota Turkiewicz - instrumenty klawiszowe
- Wojciech Rowicki - gitara basowa, gitara akustyczna
- Dariusz Hanaj - perkusja

Wyświetlony 3644 razy

Media

Inne albumy wykonawcy: Acute Mind »

1 komentarz

  • Link do komentarza Ghost czwartek, 18 marzec 2010 17:30 napisane przez Ghost

    Początki tego lubelskiego zespołu sięgają roku 2006, kiedy to nieaktualne ogłoszenie doprowadziło do spotkania Pawła Ciuraja i Arka Piskorka. Przez kolejne trzy lata formował się skład Acute Mind a także jego własny styl, co owocowało tworzeniem materiału na demo, omawiany singel czy mającą się ukazać płytę. To także okazjonalne koncerty. Obecny skład Acute Mind tworzą: wokalista Marek Majewski, gitarzyści - Arkadiusz Piskorek (autor tekstów) i Paweł Ciuraj, Dorota Turkiewicz - instrumenty klawiszowe, Wojciech Rowicki - bas, Dariusz Hanaj - perkusja.

    Premiera ich pierwszego longplaya zapowiedziana jest na 20 marca a trasa koncertowa go promująca, w której wystąpią u boku Quidam, rozpocznie się 13 kwietnie i obejmie osiem polskich miast.

    Singiel Misery robi wrażenie od samego początku. Estetyczny, z imponującą oprawą graficzną, jest na pewno dobrym wejściem na rynek zarówno zespołu, jak i firmy wydawniczej Electrum Production. Podobne wrażenie sprawia materiał, który reprezentuje debiut zespołu. Utwory Misery i Bad Incitements to w pełni dojrzałe kompozycje. Może niezbyt rozbudowane, bo trwają niewiele więcej niż ponad 3,5 minuty każdy, ale o interesującej, wpadającej w ucho melodii i ciekawej aranżacji. Misery to rockowa ballada o stonowanym wstępie, który łagodnie zmierza do ostrzejszego refrenu i popisowej solówki gitarowej pod koniec utworu. Jest nastrojowo, co miało pewnie pokazać łagodniejsze oblicze debiutantów. Bad Incitements jest już utworem rockowym, z klasycznym układem zwrotka refren, który uszlachetniają klawisze i efektowny pasaż.

    Singiel Misery jest przystawką rozbudzającą apetyt słuchacza. W moim przypadku znakomicie wywiązał się ze swojej roli, przekonał mnie aby sięgnąć po album, którzy ukaże się lada chwila. Z racji własnych upodobań chciałbym, aby kolejne kompozycje były bardziej rozbudowane, łamały prosty układ zwrotka-refren i dawały możliwość rozwinięcia ciekawych pomysłów, których muzykom nie brakuje.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2023 - ProgRock.org.pl
16 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version