ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Mr Gil
I Want You To Get Back Home
(2012, album studyjny)

 

01. Time - 4:25
02. Our Shoes - 3:24
03. In Your Heart - 6:01
04. Find Me - 5:02
05. Change Your Name - 5:49
06. Fix My Arms - 4:34
07. Start Again - 5:04
08. Goodnight - 5:38
09. Come Home - 5:39

Czas całkowity - 45:26- Karol Wróblewski - wokal
- Mirek Gil - gitara
- Paulina Druch - wiolonczela
- Konrad Wantrych - instrumenty klawiszowe, dodatkowy wokal, perkusja


Wydawca - Metal Mind Productions


 

Wyświetlony 3171 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Klaudia Kopytko wtorek, 05 czerwiec 2012 16:18 napisane przez Klaudia Kopytko

  Noc z pierwszego na drugi czerwca 2012 r., audycja Piotra Kosińskiego pod wdzięcznym tytułem Noc Muzycznych Pejzaży (swoją drogą zdecydowanie jedna z moich ulubionych), godzina niech będzie 2:30 (plus minus oczywiście). Po pięknym kawałku Ordinary Brainwash przychodzi pora na zapowiedź jednego z utworów Mr Gila z płyty 'I Want You to Get Back Home' mianowicie 'Come Home', utwór już mi znany, oczywiście przesłuchany miliony razy odkąd zespół uraczył nas udostępnieniem go w sieci. Pięć i pół minuty czystej hipnozy, następnie dalsza część audycji, ale to nie o tym tu mowa!

  Kilkadziesiąt minut później Pan Kosiński ma dla nas dalszą część zapowiedzianej już wcześniej płyty. Mieliśmy możliwość przesłuchania 3 utworów: 'Time', 'In Your Heart' oraz 'Goodnight', mimowolnie człowiek wzrusza się i postanawia na następny dzień, a właściwie jeszcze ten sam, ruszyć na wycieczkę po sklepach muzycznych w poszukiwaniach całego albumu! Tak, zdecydowanie warto zakupić płytę i cieszyć się każdym jej dźwiękiem, a wątpliwości nie ma żadnych, że dźwięki te są cudowne ;-) Album zagościł w moim odtwarzaczu i stał się jednym z najczęściej odtwarzanych! Mamy do czynienia z dziewięcioma kompozycjami, które łącznie dają nam 45 minut (zdecydowanie za mało!) doskonałej muzyki, która jest wręcz jest lekarstwem na wszystko złe, co nas otacza. Osoba, która ma do czynienia z tym typem muzyki wie, o czym w tym momencie mówię...

  Obecnie skład zespołu stanowi Mirek Gil, Karol Wróblewski (wokal), Konrad Wantrych (fortepian) (co już stanowi 3/5 zespołu Believe) oraz Paulina Druch (wiolonczela). Z Karolem na wokalu Mirek nagrał już trzecią płytę Mr Gila, wcześniejsze ich dokonania można posłuchać na płytach: 'Skellig' (rok 2010), oraz 'Light and Sound', która została wydana w tym samym roku co jej poprzednik.

  Wracając do 'I Want You to Get Back Home'... Moim zdaniem płyta absolutnie świetna, warta poświęcenia jej dużej ilości czasu oraz uwagi, spokojna i dawkująca dobre, pozytywne uczucia (czy też jak kto woli - pozytywne wibracje ;-) ), ale również i wzruszająca. Miłośnicy Believe na pewno nie będą rozczarowani, wręcz przeciwnie - będą oczarowani!

  Moi faworyci? Zdecydowanie utwór, który otwiera płytę czyli 'Time' - klimatyczny, delikatny, dający czas na refleksje oraz wzruszający, drugim ulubionym utworem na pewno będzie, zdecydowanie weselszy, 'Find Me'. Absolutnie nie oznacza to oderwania się od klimatu, wręcz przeciwnie - Mr Gil w całej okazałości!

  Kilka końcowych słów - moim skromnym zdaniem najlepsza płyta Mr Gila (co oczywiście nie ujmuje niczego poprzednim płytom), która wprawia mnie w zachwyt z każdym następnym utworem, żadnemu z nich nie można odmówić niepowtarzalnej aury, jaką bez wątpienia Mirek i ekipa potrafią nam zaserwować. Zespół darzony przeze mnie ogromną sympatią tak samo jak Believe - bo i czemu o nich nie wspomnieć, skoro mają ze sobą tak wiele wspólnego! Polecam serdecznie każdemu, sądzę że może spodobać się zarówno fanom muzyki progresywnej jak i tym, którzy niespecjalnie tego typu muzyki słuchają, podsumowując w kilku słowach płyta może połączyć miłośników muzyki wręcz bardzo różnej!

  Poniżej podaję dwa linki udostępnione przez Metalmind Productions w serwisie http://www.soundcloud.com:
  http://soundcloud.com/metalmindproductions/mr-gil-our-shoes - 'Our Shoes'
  http://soundcloud.com/metalmindproductions/mr-gil-come-home - 'Come Home'

  Życzę miłego słuchania oraz uciechy z każdego utworu!
  Moja ocena to bezapelacyjnie 5/5, za wszystko!

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version