ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Pendragon
Out Of Order Comes Chaos
(2012, album koncertowy DVD/Blu-Ray)

Out Of Order Comes Chaos
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

1. Passion
2. Back in the Spotlight
3. Ghosts
4. Not of this World
5. Comatose
6. If I Were the Wind
7. Freakshow
8. Empathy
9. This Green and Pleasant Land
10. Shane
11. Feeding Frenzy
12. Nostradamus
13. Last Man on Earth
14. Indigo
15. Prayer
16. Paintbox

Materiały dodatkowe:
- Interview with Nick Barrett
- "...Some of the Order"
- "...Some of the Chaos"

 

- Nick Barrett (guitars, vocals)
- Clive Nolan (keyboards, backing vocals)
- Peter Gee (guitar, bass, bass pedals, keyboards, backing vocals)
- Scott Higham (drums)

 

Wyświetlony 3901 razy

Media

1 komentarz

 • Link do komentarza Łukasz 'Geralt' Jakubiak poniedziałek, 01 październik 2012 17:54 napisane przez Łukasz 'Geralt' Jakubiak

  Powracamy do katowickiego Teatru Śląskiego z kolejnym wydawnictwem Metal Mind Productions i tym razem na warsztat bierzemy najnowsze DVD zespołu Pendragon. Kapela Nicka Barretta już czterokrotnie zapisywała materiał koncertowy w tym – jakże zasłużonym – miejscu i co niektóre osoby może delikatnie zirytować przysłowiowa „powtórka z rozrywki”. Czy słusznie?

  Muzycy postarali się, by tylko część utworów z wcześniejszych wydawnictw pokrywała się z “Out Of Order Comes Chaos”, dlatego fani zespołu nie odczują przesytu i będą usatysfakcjonowani ich nowym dziełem. Jest to także najlepiej nagrane DVD w ich dyskografii. Świetny montaż, dynamiczne ujęcia, bardzo dobra jakość dźwięku – wszystkie te elementy pozytywnie wpływają na nasze wrażenia audiowizualne.

  Jak można było się domyśleć, tym razem przeważają utwory z ich ostatniego albumu - „Passion”, który w zeszłym roku został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy. Usłyszymy z niego, aż cztery kompozycje i na pewno zauroczy was hipnotyzujący, lekko psychodeliczny „Empathy” (z dyskusyjnym, rapowanym fragmentem), kapitalny „This Green and Pleasant Land”, szybki i całkiem przyjemny „Feeding Frenzy” oraz tytułowy „Passion” z charakterystycznym, agresywnym riffem. Znajdziemy także utwory z fantastycznego „Pure”, gdzie warto posłuchać niesamowitego „Comatose”, czy zagranego na pierwszym encorze – „Indigo”. Nie można także pominąć świetnego wykonania „Paintbox”, melancholijnego „The Last Man on Earth” z genialnym solo na gitarze w wykonaniu Nicka Barretta, czy znanego z „The Window Of Life” – „Ghosts”, z pięknym, klawiszowym intro.

  Jeżeli chodzi o formę muzyków, to nadal nie spuszczają z tonu i po raz kolejny pokazują nam jak świetnie odnajdują się w swojej muzyce. Piękne melodie i solówki Nicka Barretta na długo pozostaną nam w pamięci, a uzupełniane przez klimatyczne partie klawiszowe Clive’a Nolana nabierają ciekawych, muzycznych form. Grający na perkusji Scott Higham udowadnia jak świetnie czuje się za swoim zestawem i oprócz techniki pokazuje nam niezwykłą lekkość gry. Nie zapominajmy też o „człowieku orkiestrze” - Peterze Gee, który jest nie tylko świetnym basistą, ale też klawiszowcem.

  W dodatkach prócz standardowych dla Metal Mind materiałów znajdziemy także wywiad z Nickiem Barrettem, w którym tłumaczy swoje inspiracje rapem oraz dwa filmy dokumentalne: „...Some Of The Order” oraz „...Some Of The Chaos”. Pierwszy z nich pokazuje nam materiał z prób przed koncertem w Katowicach, natomiast drugi to, komentowany przez samego Barretta, materiał z trasy Pendragon, na którym znajdziecie sporo fragmentów zarejestrowanych w polskich miastach.

  Nie pozostaje mi nic innego jak polecić “Out Of Order Comes Chaos”. To przeszło dwie i pół godziny fantastycznej muzyki na najwyższym poziomie, która hipnotyzuje nas od samego początku zarówno jakością wykonania, jak i wspaniałymi aranżacjami. Zamiast powtórki z rozrywki otrzymaliśmy najlepsze – jak dotąd - wydawnictwo DVD Pendragon i każdy fan zespołu powinien je mieć na swojej półce.

  4+/5

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version