ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Millenium
In The World Of Fantasy? ...and Other Rarities
(2014, Album Studyjny)

1.In the World of Fantasy ? (12:30) (promo track from a new studio album :" In Search of the Perfect Melody " 2014)
2.The Song of Hope & Love (4:30) (unrealized from Ego album session 2013)
3.Puzzles Suite (14:15) (from Farewell maxi promo single 2011)
4.Reincarnations (6:40) (vinyl version from Ego maxi promo single 2013)
5.Up & Down (5:14) (radio edit from Embryo maxi promo single 2008)
6.Chaos (4:28) (demo version from Lady Cash Cash maxi promo single 1999)
7.Epilogue (6:16) (radio edit from Epilogue maxi promo single 2008)
8.Ecosong (4:30) (alternative version from Ekopieśń maxi promo single 1999)
9.Born in 67 (5:48) (demo R. Kramarski vocal version from Born in 67 maxi promo single 2013)
10.The Prose of Life (4:46) (short radio re-mix 2014)
11.Ocean of Memories (5:58) (unrealized 1999)
12.Dreaming (1:30) (unrealized symphonic and choral theme from suite " In Search of the Perfect Melody " session 2014)

Total Time 76:26

- Łukasz Gall / Vocal
- Piotr Płonka / Guitars
- Krzysztof Wyrwa / Bass
- Tomasz Paśko / Drums
- Ryszard Kramarski / Piano

Wyświetlony 2626 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Łukasz 'Geralt' Jakubiak sobota, 15 listopad 2014 23:02 napisane przez Łukasz 'Geralt' Jakubiak

    Ze sporym poślizgiem i niestety już po recenzji „In Search Of The Perfect Melody” postanowiłem napisać kilka słów na temat najnowszej kompilacji Millenium, wydanej z okazji 15-lecia ich działalności. Album przeznaczony jest w głównej mierze dla fanów, więc wyjątkowo wstrzymałem się od oceny końcowej.

    Na płycie znalazło się miejsce dla znajomych utworów pokroju „Ecosong”, „Chaos”, „Up & Down”, czy „The Prose Of Life”, które przewijały się w dyskografii Millenium w różnych formach. Tym razem panowie zaserwowali nam wersje alternatywne, radiowe oraz demo, wydane wcześniej w postaci promocyjnych maxi singli. Z ciekawszych pozycji (nie licząc tytułowego „In The World Of Fantasy?”) warto wymienić znakomity, instrumentalny medley z płyty „Puzzles”, kompletną suitę „Reincarnations” (wydaną w zeszłym roku na winylu tegoż albumu) oraz nieopublikowany wcześniej „Oceans Of Memories” z 1999 roku. Ten ostatni zaskakuje bardzo rozbudowaną formą, z uwzględnieniem narastającej dynamiki – to dobry utwór. Nieźle wypadają też bonusy z „Ego”. Pierwszym z nich jest odrzucona ballada w postaci „The Song Of Hope & Love”, natomiast drugim alternatywna wersja „Born In 67”, z wokalami Ryszarda Kramarskiego.

    Trzecia kompilacja Millenium, obok „7 Years” oraz „White Crow", oferuje nieco inny materiał względem swoich poprzedników. Poza kilkoma niewydanymi wcześniej utworami i tytułowym „In The World Of Fantasy?”, większość wydawnictwa stanowią znajome kompozycje w różnych (chwilami nietypowych) aranżacjach. To jak dotąd najmniej efektowne zestawienie od Millenium, co nie znaczy, że nie należy po nie sięgnąć. Dostaliśmy atrakcyjny zbiór maxi singli, który jest idealną pozycją dla fanów grupy.

    Generalnie „In The World Of Fantasy? …and Other Rarities” jest jedynie wprawką przed tym co zespół przygotował dla nas na „In Search Of The Perfect Melody”. Dwie płyty i masa znakomitej muzyki. Fani Millenium nie mają na co narzekać w tym roku.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version