ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Beledo
Dreamland Mechanism
(2016, album studyjny)

01. Mechanism - 5:21
02. Bye Bye Blues - 5:36
03. Marylin's Escapade - 8:40
04. Lucilla - 6:28
05. Sudden Voyage - 5:01
06. Big Brother Calling - 4:13
07. Mercury In Retrograde - 4:19
08. Silent Assessment - 5:01
09. Budjanaji - 5:00
10. Front Porch Pine - 5:28

Czas całkowity - 55:07- Beledo - gitara, skrzypce, instrumenty klawiszowe, fretless bass,
- Dewa Budjana - gitara (9)
- Lincoln Goines - gitara basowa (1-3,6-8)
- Tony Steele - gitara basowa (5,10)
- Rudy Zulkarnaen - gitara basowa(8)
- Gary Husband - perkusja (1-3,6-8)
- Doron Lev - perkusja (5,10)
- Endang Ramdan - instrumenty perkusyjne (4,9)
- Cucu Kurnia - instrumenty perkusyjne (4,9)


Wydawca - Moonjune Records


 

Wyświetlony 5154 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Konrad Niemiec środa, 24 sierpień 2016 21:33 napisane przez Konrad Niemiec

  Był sobie człowiek urodzony w Urugwaju, skąd przeniósł się do Nowego Jorku. Znakomita droga dla każdego zdolnego muzyka. I multiinstrumentalista o "pseudonimie - imieniu" BELEDO w Nowym Jorku znalazł swoje miejsce na ziemi. Tam rozpoczął współpracę z wieloma znanymi instrumentalistami i tam zyskał sławę, jakiej na pewno by nie osiągnął, gdyby pozostał w rodzinnym Urugwaju.
  Dostałem do ręki pierwszą płytę Beledo i od początku zastanawiałem się na czym gra ten człowiek (zaznaczam, że specjalnie nie czytałem wcześniej opisu płyty). No i podobało mi się wiele partii instrumentalnych, więc nie mogłem się zdecydować, który muzyk się tutaj wyróżnia... No i jakież było moje zaskoczenie, kiedy przeczytałem, że Boledo oprócz swojego głównego instrumentu, czyli znakomicie brzmiącej gitary elektrycznej, gra jeszcze na gitarze akustycznej (utwory 4 i 8), skrzypcach (utwór 1), Fender Rhodes Piano (utwór 1), Mini Moog (utwór 2), acoustic piano (utwór 3), akordeon (utwór 3), fretless bass (utwór 4) i obsługuje wokal w utworze 8. No musicie przyznać, że arsenał imponujący... Jak opisuje to MoonJune - Beledo zaskakuje swoimi talentami jak zdarzenia w książkach Agaty Christie. I to jest szczera prawda i porównanie jak najbardziej trafne.
  Muzycznie - to kawał wspaniałego jazz-rocka, fusion i progresywu.
  Pierwsze przesłuchanie i słyszę najlepsze płyty Pontiego - podobne skrzypce i gitara o brzmieniu Allana Holdswortha. No już jest nieźle - myślałem. Zresztą gdyby ktokolwiek dostał sam ten utwór do posłuchania, to w ciemno mógłby powiedzieć, że to Ponty z Allanem - jakiś odrzut z sesji, ale genialny.
  Ale potem jest jeszcze ciekawiej bo skrzypce ustępują miejsca brzmieniom gitary i innym pięknym instrumentom, które brzmią bardzo rasowo i rockowo. Dalej pojawia się piękne piano, przywodzące na myśl najlepsze okresy Chicka Corei grającego na akustycznym fortepianie, Oczywiście elektryczne piano Rhodesa znów definiuje to brzmienie jednoznacznie. A więc Corea...
  Ale to tylko chwilka, złudna i krótka, bo pojawiają się klimaty Pata Methenego i tak dalej i dalej.
  Tych porównań można by mnożyć, ale to nie jest płyta do porównań. To jest płyta do przynoszenia radości i odprężenia, To jest muzyka dla tych którzy gustują w fusion z najwyższej półki i takich dźwięków szukają, Tutaj się nie zawiedziecie, bo wszystko jest na swoim miejscu.
  Boledo wspomagają oczywiście inni znakomici instrumentaliści, jak choćby niesamowity Gary Husband na perkusji, czy gitarowy diament Dewa Budjana występujący gościnnie w utworze o wiele mówiącym tytule - Budjanai.
  Reasumując - szukacie dobrego grania fusion na wysokim światowym poziomie - ta płyta jest dla was. Może nie jest odkrywcza, może nie jest genialna, ale na pewno jest bardzo dobra i warta kilkukrotnego wysłuchania.
  Dodam jeszcze, że wszystkie kompozycje napisał i zaaranżował Beledo - czyli jak mówią amerykanie taki ONE MAN SHOW, a u nas po prostu CZŁOWIEK ORKIESTRA.
  Nie muszę dodawać, że to kolejna perełka z wytwórni MoonJune, która takimi perełkami nas raczy.
  Moja ocena 8,5/10.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version