ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Slivovitz
All You Can Eat
(2015, album studyjny)

1. Persian Night (7:25)
2. Mani In Faccia (5:14)
3. Yahtzee (7:05)
4. Passannante (4:16)
5. Barotrauma (5:41)
6. Hangover (5:28)
7. Currywuster (5:12)
8. Oblio (7:08)

Czas całkowity: 47:29

Pietro Santangelo: tenor & alto sax
Marcello Gaiannini: electric & acoustic guitars
Riccardo Villardi: acoustic and electric violin
Ciro Riccardi: trumpet
Derek Di Perri: harmonica
Vincenzo Lamagna: bass guitar
 
Salvatore Rainone: drums

Wyświetlony 1304 razy
Inne albumy wykonawcy: « Bani Ahead

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Pabis sobota, 16 styczeń 2016 12:14 napisane przez Krzysztof Pabis

    Nowy album grupy Slivovitz dostajemy do ręki po długiej, bo aż czteroletniej przerwie. Slivovitz to w mojej opinii jedna z najciekawszych współczesnych jazzrockowych formacji i jednocześnie prawdziwa perełka w stajni wytwórni MoonJune Records. Z drugiej jednak strony mam nieodparte wrażenie, że nowa płyta nie ma w sobie takiej finezji i siły jak poprzedzające ją albumy Bani Ahead i Hubris. Poziom tego krążka jest nadal bardzo wysoki i z pewnością miłośnicy jazzrocka nie będą nim rozczarowani. Mało tego, jestem przekonany, że sprawi on każdemu naprawdę wiele przyjemności. Nadal jest to dla mnie jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych roku 2015. Być może, więc, że mój niedosyt wynika ze zbyt wysokich oczekiwań związanych z doskonałym Bani Ahead.
    Przejdźmy jednak do samej muzyki. Możemy posłuchać prawdziwych perełek takich jak Mani in Faccia, ze świetnymi partiami skrzypiec. Dostajemy fantastyczne, przestrzenne gitarowe fragmenty w Yahtzee. Znajdziemy tu także potężne gitarowe riffy przełamane subtelnym brzmieniem harmonijki ustnej - Passannante. Znajdzie się także coś dla miłośników bardziej melodyjnego grania, w postaci łagodnego, wyciszającego Hangover, który charakteryzuje się typowym brzmieniem Slivovitz. Płyta jak i poprzednie wydawnictwa tego zespołu jest spójna i przemyślana. Duży, siedmioosobowy skład i bogactwo instrumentów gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę. Gorąco polecam, każdemu miłośnikowi jazzrockowych brzmień.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version