ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Brand X
Morrocan Roll
(1977, album studyjny)

1. Sun In The Night (4:25)
2. Why Should I Lend You Mine (11:16)
3. ...Maybe I'll Lend You Mine After All (2:10)
4. Hate Zone (4:41)
5. Collapsar (1:35)
6. Disco Suicide (7:55)
7. Orbits (1:38)
8. Malaga Virgin (8:28)
9. Macrocosm (7:24)

Czas całkowity: 49:32
- John Goodsall ( guitar )
- Percy Jones ( bass )
- Robin Lumley ( keyboards )
- Phil Collins ( drums )
- Morris Pert ( percussion )
Wyświetlony 4260 razy
Inne albumy wykonawcy: « Livestock Masque »

1 komentarz

  • Link do komentarza Konrad Niemiec wtorek, 26 luty 2013 20:52 napisane przez Konrad Niemiec

    Druga płyta kwintetu Brand X powstała na fali powodzenia pierwszego longplaya. Nagrana niecałe pół roku po pierwszej płycie była kontynuacją stylu i rozwinięciem pomysłów brzmieniowych które poznaliśmy na pierwszej płycie.
    Z nowości –pojawiły się tutaj długie ponad 7 minutowe utwory, które wypełniają czasowo 2/3 płyty. Dodajmy – utwory znakomite, bo i płyta jest przednia. Goodsall pokazał po raz kolejny jak znakomitym jest gitarzystą i jak wiele czerpie od swojego guru – Johna McLaughlina. Szybkie, szarpane i tremolowane solówki gitarowe podnoszą ciśnienie, bo to kawał jazz-rockowego szaleństwa. Collins jak zwykle wymiata na perkusji tak jak nigdy w Genesis, a Robin Lumley ujawnia, że słuchał wielu jazz-rockowych keyboardzistów.
    Utwory, które na długo się do Was przyczepią to Why Should I Lend You Mine, Malaga Virgin i Macrocosm. Malaga Virgin pojawia się później na pierwszej koncertowej płycie zespołu, ale w kompletnie innym aranżu.
    Płyta dla wszystkich, którzy lubią smakować jazz-rocka, dla których takie dźwięki to kwintesencja grania. Jest po co żyć, kiedy możemy słuchać takiej muzyki. Nie przegapcie tego.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version