ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Brand X
Masque
(1978, album studyjny)

1. The Poke (5:06)
2. Masques (3:17)
3. Black Moon (4:48)
4. Deadly Nightshade (10:54)
5. Earthdance (6:10)
6. Access to Data (8:04)
7. The Ghost of Mayfield Lodge (10:08)

Czas całkowity: 48:27
- John Goodsall ( guitar )
- Percy Jones ( bass )
- Peter Robinson ( keyboards )
- Morris Pert ( percussion )
- Chuck Bergi ( drums )
Wyświetlony 3943 razy
Inne albumy wykonawcy: « Livestock Product »

1 komentarz

  • Link do komentarza Konrad Niemiec wtorek, 26 luty 2013 21:30 napisane przez Konrad Niemiec

    Masques to czwarta płyta w dyskografii zespołu i zarazem pierwszy album, do którego ręki nie przyłożył jeden z założycieli zespołu czyli Phill Collins. Rok 1978 to czas kiedy Genesis zdobył wielką komercyjną popularność albumem And Then There Where Three i Collins nie miał już czasu dla swojego drugiego, znacznie młodszego dziecka. Muzycy Brand X zaangażowali więc kolejnego perkusistę – znakomitego Chucka Burgi, który później poszedł na rockową „komercję”, ale w 1978 roku był świetnie zapowiadającym się jazz-rockowym pałkerem.
    W tym nowym składzie panowie nagrali kolejną bardzo dobrą płytę studyjną. Choć krytycy już zaczynali przebąkiwać, że czas jazz-rocka już mija, a i Brand X się wypalił, ale z perspektywy czasu widać, że jednak zespół trzymał poziom. Prawie 50 minut muzyki, długie kompozycje w których częściej zaczęto wykorzystywać indywidualne improwizacje i niezrównana gitara Goodsalla dawały gwarancję powodzenia. Nie ma sensu rozwodzić się nad każdym utworem – dość powiedzieć, że płyta broni się w całości i stanowi kolejną perełkę na jazz-rockowej półce.
    Polecam wszystkim miłośnikom rocka w jazzie…

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version